Jak obchodzony jest ten dzień na świecie? U nas rodzice szukają strojów dla swoich pociech, młodzież wybiera się do klubów, firmy organizują dla pracowników imprezy intergracyjne. Nikt już nie pamięta jak to święto obchodzone było w dawnych czasach. Już nie robi się kuligów z przebierańcami i balów, na których stoły uginały się od mięsiwa. Czy ktoś pamięta że ten okres nazywano mięsopust. To tyle o Polsce a jak świętuję się na świecie. Są miejsca na świecie gdzie pamięta się o tradycji.

Rio de Janeiro, Brazylia
To stolica Samby przyciągająca w okresie karnawały miliony turystów. Tradycja Brazylijskich festynów wywodzi się z Portugalii. Ulice tętnią , bawi się każdy. Szkoły samby przygotowują się przez cały rok aby uczestniczyć w konkursie o tytuł tej najlepszej. 
 

 

Wenecja
Jadąc do Wenecji każdy przywozi pamiątkę w postaci maski a czy wie czemu jest to symbol Wenecji?
Wenecja w czasie karnawału przenosi się do czasów renesansu a ulice w wielką salę balową. Każdy kto bawi się na tej Sali aby zapewnić sobie anonimowość ma do dyspozycji maskę. Weneckie prawo mówi że zabrania się ściągnięcia maski innym gościom pod groźbą kary.
 

 
Grecja
Stolicą Grecji na czas karnawału jest Patras. Ciekawym obyczajem jest Bourboulia impreza na która przychodzą kobiety bez partnerów ubrane w czarne suknie i to panie wybierają z kim chcą tańczyć.
 

 

 


 
Niemcy
Niemcy mają głęboko zakorzenioną tradycję karnawałową. Ma ona w języku i kulturze niemieckiej wiele nazw: Fashing, Karneval, Fastnacht, Fastelovend, Fasteleer. Okres ten zwany jest potocznie ,,piątą porą roku”, zaczyna się 11 listopada i trwa do Środy Popielcowej. 
W czwartek przed środą popielcową kobiety szturmują ratusze miast. Panie podczas tego obrzędu obcinają urzędnikom krawaty (symbol męskiej władzy) i otrzymują klucz do bram miasta, a tym samym do sprawowania władzy przez jeden dzień. Bary oferują imprezy dla Pań. Panowie chcąc również uczestniczyć w tej zabawie często przebierają się za kobiety .
We wtorek przez środą popielcową przed każdą knajpą wisi Nubbel – słomiana kukła która w środę jest palona wraz z grzechami uczestników poprzednich dni.

 


 
 

Niemcy

Najbardziej zaludniony kraj Unii Europejskiej. Stolicą Niemiec jest Berlin, którego wielokulturowość przyciąga rocznie miliony turystów. Państw…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 145PLN
20 GB 240PLN
9GB 185PLN
12GB 210PLN

Brazylia

Najlepsza i najsmaczniejsza jest kawa produkowana w Brazylii. Produkucja brazylijskiej kawy to 25% światowej podaży. W Brazylii jest jeden z nowych …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
1 GB 110PLN
5 GB 170PLN
9 GB 220PLN
12GB 240PLN

Grecja

Grecja jest właścicielem jednej z największych flot morskich na świecie. W użyciu ma ponad 1 800 statków kupieckich i handlowych. Język grecki …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 145PLN
9 GB 185PLN
20 GB 240PLN
12GB 210PLN

Włochy

Włochy są czwartym najczęściej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie. Włosi produkują największą ilość win na świecie. W sierpniu …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 145PLN
9 GB 185PLN
20 GB 240PLN
12GB 210PLN