O czym pamiętać szykując się w podróż

Każdy kto szykuje się na podróż wie, że okres przedwyjazdowy to ciągłe myślenie o tym czy wszystko zostało spakowane oraz załatwione. Jednak w tym zamieszaniu i pędzie może zdarzyć się, że czegoś zapomnieliśmy lub o czymś w ogóle nie pomyśleliśmy. Dlatego postanowiliśmy sporządzić listę rzeczy o których nie można zapomnieć, ale także o których warto pamiętać podczas pakowania się na kolejny wyjazd.
  1. Dokumenty- jeśli jedziesz za granicę bez tego ani rusz! Zadbaj w pierwszej kolejności, aby sprawdzić czy Twój paszport, bądź dowód są jeszcze ważne. Dobrze zrobić nawet podczas rezerwacji wycieczki, aby mieć czas na ewentualne przedłużenie.
  2. Pieniądze- to kolejna niezbędna rzecz! Jeśli zabierzesz pieniądze to w razie co kupisz całą zapomnianą resztę. Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić jaka waluta panuje w danym kraju, gdzie jest najlepszy kurs oraz jak wymieniać pieniądze. Ponieważ czasem zdarza się, że daną walutę otrzymasz dopiero w kraju do którego się kierujesz. Ale kupisz ją tylko za dolary, bądź euro. Zatem warto o tym wiedzieć wcześniej.
  3. Ubezpieczenie- z reguły jadąc na różne wyjazdy, zapominamy o pewnych zagrożeniach czyhających na wypoczynku. Niestety, życie jest nieprzewidywalne. Dlatego warto zabezpieczyć się i wykupić sobie ubezpieczenie. Będzie nas chroniło przed ewentualnymi kosztami na poczet pomocy medycznej, pobytu w szpitalu lub wizyty u lekarza. Już podczas zakupu wycieczki biura podróży oferują różnego rodzaju ubezpieczenia. Oprócz tego wiele polskich firm także ma w swojej ofercie różnego rodzaju ubezpieczenia na wyjazdy zagraniczne. Jest to o tyle ważne, że w razie co unikamy kosztów rzędu tysięcy złotych. Przeczytaj jedną z takich historii - https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rachunek-na-800-tysiecy-zlotych-za-leczenie-na-wakacjach,617216.html
  4. Internet- w końcu to nie odłączny element dzisiejszych czasów. Zatem i na wyjeździe nie może go braknąć. Tym bardziej, że podczas podróży mogą zdarzyć się różne sytuacje, które szybko rozwiążesz dzięki mobilnemu internetowi. Oprócz tego pozostajesz w kontakcie z bliskimi, bo jak wiadomo wracają opłaty roamingowe. Zaopatrz się w internet już przed wyjazdem!

Wspomnieliśmy już o podstawowych rzeczach, o których nie możesz zapomnieć szykując się na wyjazd. Oprócz tego warto pomyśleć nad czymś co umili nam podróżowanie. W końcu czasem są to długie godziny.

  1. Odtwarzacz muzyczny- w formie MP3, MP4, telefonu, Ipad, tableta. Wszystkie te urządzenia są idealne do słuchania muzyki, bądź oglądania filmów, co z pewnością umili podróż.
  2. Książka lub czasopismo- podróż to zdecydowanie dobry czas na odpoczynek, relaks i nadrobienie zaległości w czytaniu. Przygotuj sobie ulubione czasopismo, bądź książkę. Jest to dobry sposób na nudę podczas jazdy/lotu.
  3. Przenośna konsola do gier- Dla fanów gier proponujemy zadbać o sprzęt do gry. Rynek oferuje bardzo szeroką gammę przenośnych urządzeń umożliwiających grę w każdym miejscu i czasie.
  4. Powerbank- przyda się nie tylko do telefonu, ale także do innych urządzeń, które mamy ze sobą. I nie tylko podczas podróży, ale całego wypoczynku. Dzięki niemu już nie będziecie martwić się o niski poziom baterii urządzeń.
  5. Poduszka – rzecz, której nie może zabraknąć dla osób, które podróż wykorzystują do odpoczynku w formie snu. Z pewnością nie raz również Tobie przysnęło się podczas jazdy bądź lotu. Ważne, aby zadbać o wygodę oraz zdrowie. Dlatego warto zabrać zwykłą poduszkę, bądź zakupić specjalną poduszkę podróżną, która nie zajmie zbyt wiele miejsca w bagażu, a zdecydowanie poprawi komfort.