Odpowiedź

SIMFLY 4G+ to karta SIM prepaid.
Karta SIM - umożliwiaja korzystanie z usług danej sieci.
Przybiera 3 wielkości: mini, mikro, nano.
Sama karta nie posiada środków, dopiero jej doładowanie pozwala na korzystanie z usług.
Prepaid - sprzedaż przedpłacona/płatność z góry za daną usługę.
SIMFLY 4G+ można porównać do ofert na kartę, gdzie sami doładowujemy konto wybraną przez nas kwotę (np. 5 zł, 10 zł, 50 zł, itd.).
W przypadku kart SIMFLY 4G+ klient kupując kartę płaci za kartę z doładowaniem.
Cena za kartę zawiera KARTĘ SIM oraz DOŁADOWANIE o wartości pakietu, który został wybrany.
Oznacza to, że bez karty nie ma możliwości korzystania z usług tak samo jak bez doładowania.

Odpowiedź

Karta jest podobna do karty telefonicznej, zatem sposób włączania internetu z kartą SIMFLY 4G+ w telefonie jest na takiej samej zasadzie. WAŻNE! Karta przeznaczona jest tylko i wyłącznie do korzystania z internetu. Zatem jeśli potrzebujemy również kontaktu telefonicznego, polecamy dodatkowy telefon, w którym jest możliwość włączenia „Transmisji danych”. Taki telefon możemy również traktować jako router i udostępniać internet na inne urządzenia. Aby to zrobić wystarczy włączyć opcję „Hot-Spot”.

Odpowiedź

Karta wygląda jak karta telefoniczna, jednak przeznaczona jest tylko i wyłącznie do korzystania z usług internetowych. Zatem nie ma możliwości dzwonienia ani wysyłania z niej SMS’ów oraz MMS’ów.

Odpowiedź

Karta SIMFLY 4G+ to karta sim, którą należy włożyć do urządzenia telekomunikacyjnego najlepiej tj. telefon komórkowy. (Zalecamy takie rozwiązanie, ze względu na łatwość w obsłudze oraz konfigurację. UWAGA! Najlepiej aby był to dodatkowy telefon, który posiada opcję włączenia transmisji danych- obsługi internetu. Ponieważ jeśli karta zostanie włożona do telefonu z którego korzystamy na co dzień, nie będzie możliwości korzystania z niego do wykonywania połączeń). Po umieszczeniu karty w telefonie, należy go włączyć. Kolejny krok to włączenie roamingu i uruchomienie opcji „Transmisja danych”. UWAGA! Internet do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje zasięgu. Jeśli chcemy udostępnić internet na inne urządzenie typu laptop/inny telefon trzeba włączyć opcję „Hot-Spot”. W ten sposób telefon w którym znajduje się karta zamienimy w Router.

W przypadku korzystania z innych urządzeń niż telefon komórkowy prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółów.

Odpowiedź

Do korzystania z produktu, polecane są telefony komórkowe, ponieważ nie wymagają dodatkowych konfiguracji. Jedynie należy włączyć roaming oraz transmisję danych. Jest także funkcja uruchamiania zrobienia z telefonu Routera włączając opcję „Hot-Spot”. WAŻNE! Wybierając telefon należy pamiętać, aby nie miał blokady SIM-lock. (Zabezpieczenie, powodujące działanie kart SIM tylko jednego operatora). W innym wypadku karta nie będzie działać.

W przypadku korzystania z innych urządzeń niż telefon komórkowy prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółów.

Odpowiedź

Cena zawiera KARTĘ SIM oraz DOŁADOWANIE o wartości pakietu, który został wybrany.

Odpowiedź

Aktywacja dokonywana jest przez konsultanta SimGlob. Nie jest ona dodatkowo płatna.

Odpowiedź

W pierwszej kolejności musimy wybrać kraj do którego się kierujemy. Jeśli chodzi o kraje UE, jedna karta UE działa na terenie całej Unii Europejskiej. Kiedy już wybierzemy kierunek, warto zwrócić uwagę na termin ważności karty 7,14,30dni - informacja znajduje się przy opisie produktu na stronie. Następnie należy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim celu będzie używany internet- od tego uzależniony jest wybór pakietu. WAŻNE! Kartę można w każdym momencie doładować (pkt. 13). Jednak jeśli nie zużyjemy całego internetu do końca trwania pakietu (pkt.10) w danym kraju- internet przepada.

Odpowiedź

Karta SIMFLY 4G+ jest ważna przez 90 dni od wykorzystania pakietu. Jeśli doładujemy ją ponownie to czas ten liczymy od ponownego skończenia się pakietu.

Odpowiedź

Ważność pakietu zależy od wybranego kraju. W większości krajów pakiety są 30-dniowe, jednak są również kraje w których pakiet jest ważny tylko 7 dni. Ważne by zwrócić na to uwagę przy zakupie karty.

Odpowiedź

Jak najbardziej można z karty korzystać kilkakrotnie. Karta SIMFLY 4G+ jest podobna do naszych ofert na kartę, gdzie sami doładowujemy konto wybraną przez nas kwotą (np. 5 zł, 10 zł, 50 zł, itd.). Możemy ją doładowywać według potrzeb (pkt.13). Dzięki doładowaniom wydłużamy także jej okres ważności.

Odpowiedź

Aktywacją karty zajmuje się firma SimGlob. Klient ma obowiązek podać w formularzu pojawiającym się po zakupie karty datę swojego wyjazdu. Jest to informacja dla konsultanta, kiedy należy dokonać aktywacji. Karty aktywowane są 1 dzień przed wyjazdem klienta. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z sieci już od początku podróży.

Odpowiedź

Wystarczy wysłać sms-a na numer 508-188-267, o chęci odnowienia pakietu. Wówczas konsultant aktywuje pakiet od nowa po wpłaceniu środków na konto firmy SimGlob.

Odpowiedź

  • telefon z blokadą SIM-lock - co uniemożliwia działanie karty
  • nie włączenie roamingu
  • nie włączenie opcji „Transmisja danych”
  • przy udostępnianiu internetu nie włączenie opcji „Hot-Spot” w urządzeniu z którego chcemy udostępnić internet
  • nie włączenie opcji „Transmisji danych” w urządzeniu z którego chcemy korzystać z udostępnionego internetu
  • przy korzystaniu z innych urządzeń niż telefon- brak konfiguracji urządzenia co uniemożliwia prawidłowe działanie internetu oraz sprzętu