Po co mi internet za granicą?

Większości ludziom internet kojarzy się z ciągłym przewijaniem stron w mediach społecznościowych typu Facebook. Jednakże posiadanie internetu podczas pobytu za granicą ma wiele innych funkcji, które sprawdzają się podczas urlopu jak i wyjazdu służbowego.
 1. Kontakt z bliskimi
  Nie zależnie od rodzaju wyjazdu, nasi bliscy chcą być spokojni, że u nas wszystko w porządku. Dzięki komunikatorom możemy w łatwy, szybki i darmowy sposób kontaktować się z nimi, przesyłać zdjęcia lub filmy.
 2. Korzystanie z map
  Wykorzystując internet w łatwy sposób sprawdzisz swoje położenie, dotrzesz do celu, wyszukasz najciekawsze miejsca do zwiedzania oraz miejsca gdzie podają najlepsze dania lub kawę, bądź gdzie wypożyczyć środek transportu.
 3. Dostęp do aplikacji
  Jedną z ważniejszych aplikacji z pewnością jest aplikacja bankowa, dzięki której masz możliwość sprawdzenia stanu konta, aktualnego kursu, czy też przesłania pieniędzy.
 4. Swobodna komunikacja e-mailowa
  Dzięki dostępowi do internetu możesz bez problemu pozostać w kontakcie z współpracownikami, klientami.
 5. Przesyłanie zdjęć, filmów lub innych plików
  Dostęp do internetu umożliwia przesyłanie plików na wirtualne dyski, dzięki czemu nie musisz martwić się o ich utratę.
 6. Oglądanie filmów lub seriali
  Czasem mamy ochotę na jakiś film, bądź nie wyobrażamy sobie ominięcia naszego ulubionego serialu, wtedy niezbędny będzie nam internet by swobodnie go oglądać.
 7. Relacje live
  Jeśli jesteś blogerem lub po prostu nagrywasz relacje live ze swoich podróży, to mobilny internet będzie niezbędny do zachowania ciągłości nagrania, da Ci także możliwość przemieszczania się bez obaw o połączenie.
 8. Video rozmowy/Video konferencje
  Będąc na wyjeździe służbowym czasem trzeba się „spotkać” na videokonferencji i porozmawiać o ważnych kwestiach zawodowych. Zapewnienie dobrego połączenia w tym wypadku jest bardzo istotne.

 

 

Dlaczego warto mieć swój internet za granicą?

Wiele osób może twierdzić, że po co im indywidualny internet skoro mają Wi-Fi w hotelu, kawiarniach lub na ulicach. Może i są, lecz warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

 1. Korzystając z sieci Wi-Fi narażasz swoje urządzenie oraz dane, takie sieci są ogólnodostępne. Jeśli się z takową połączysz w bardzo prosty sposób ktoś może wkraść się do Twojego urządzenia i pobrać Twoje pliki, dane lub zdobyć dostęp do kont np. bankowych
 2. Sieci ogólnodostępne ze względu na darmowy internet cieszą się powodzeniem w związku z tym bardzo często są obciążone. To powoduje, że dochodzący sygnał do urządzeń jest bardzo słaby lub w ogóle go nie ma. Zatem może być ciężko o szybkie działania, dobre połączenie lub płynne oglądanie filmu.
 3. Zdarza się również tak, że można korzystać z Wi-Fi dopiero po uiszczeniu opłaty.
 4. Pamiętajmy, że Wi-Fi jest tylko w obrębie jakiegoś miejsca, zatem jeśli się od niego oddalisz traci zasięg i nie możesz skorzystać z internetu.

To chyba dość powodów, aby zapewnić sobie

 • Bezpieczny
 • Mobilny
 • Swobodny
 • Indywidualny
 • Szybki

Internet, który jest tylko dla Ciebie – chyba, że zostanie zrobiony z urządzenia Hot-Spot, wtedy może korzystać z niego kilka urządzeń na raz.

W każdym miejscu, gdzie jest zasięg i w każdym czasie, kiedy potrzebujesz.

Szeroka oferta pakietowa już do ponad 170 krajów SPRAWDŹ