Najpopularniejsze komunikatory internetowe

Wyjeżdżając za granicę chcemy w łatwy sposób kontaktować się z bliskimi. W tym celu najlepiej w pierwszej kolejności wykupić mobilny internet, który umożliwi korzystanie z darmowych aplikacji oraz szybki i łatwy kontakt w każdej chwili.

Kolejnym krokiem jest wybranie jednej z dostępnych aplikacji. Żeby ułatwić wybraliśmy dla Was kilka najbardziej popularnych. Dzięki nim będziecie mogli:

  1. Wysyłać wiadomości tekstowe
  2. Szybko się połączyć
  3. Prowadzić rozmowy video
  4. Przesyłać zdjęcia lub filmy

 

 

Oto lista najpopularniejszych komunikatorów internetowych:

  • Messenger- ostatnio najbardziej popularny z komunikatorów, z pewnością ze względu na przynależność do Facebook’a. Prosta obsługa i solidne funkcje pozwalają na szybką komunikację. Wysyłanie wiadomości tekstowych, krótkich filmów, prowadzenie rozmów, konferencji grupowych, videorozmów oraz przesył plików Mimo, że komunikator działa w połączeniu z Facebook’iem, możemy go posiadać bez konta na Facebook’a. Wystarczy ściągnąć aplikację i założyć konto. Działa na tefonach oraz tabletach.

 

 

  • Viber - oferuje najwięcej funkcji w iOS spośród wszystkich testowanych aplikacji. Posiada przekonujące funkcje wideotelefonii. Natomiast wysyłanie niekiedy jest powolne. Za pomocą programu użytkownicy mogą przeprowadzać rozmowy głosowe, rozmowy wideo czy chociażby zwykłe pogadanki tekstowe. Program umożliwia również przesyłanie plików graficznych. Dużą zaletą jest integracja z aplikacjami mobilnymi, dzięki czemu możemy rozmawiać z osobami korzystającymi np. ze smartfona. Możliwe jest również rozpoczęcie konwersacji na komputerze, a zakończenie jej na tablecie. Wystarczy zalogować się do swojego konta by otrzymać dostęp do całej historii rozmów oraz listy kontaktów.

 

 

  • WhatsApp– Za najważniejszą zaletę WhatsAppa uznalibyśmy prostotę nawiązywania kontaktu – do rejestracji wykorzystywany jest nasz numer telefonu, dlatego lista kontaktów jest zapełniania naszymi znajomymi w mgnieniu oka, a wszystko za sprawą skanowania książki telefonicznej. WhatsApp pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych oraz głosowych, wymianę multimediów, zaś wszystkie konwersacje są domyślnie szyfrowane – o ile obydwie strony ją obsługują (problematyczne są starsze wersje aplikacji, niewspierane platformy, zwykłe telefony – aplikacje Java). Prosta obsługa. Za pomocą aplikacji możemy przede wszystkim wymieniać wiadomości tekstowe, ale również prowadzić rozmowy video, bądź telefoniczne nie korzystając z abonamentu, a internetu. Poważnym minusem aplikacji jest powolne wysyłanie wiadomości pod iOs.

 

 

  • Skype - W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć tej pozycji. Niepodważalną zaletą aplikacji jest dostępność na większości popularnych platform, począwszy od wersji desktopowych, na aplikacjach mobilnych kończąc. Skype umożliwia czat tekstowy, głosowy, wideokonferencje, rozmowy grupowe czy chociażby przesyłanie zdjęć i plików bezpośrednio za pośrednictwem komunikatora. Umożliwia przesyłanie nawet dużych plików. Oprogramowanie automatycznie synchronizuje naszą historię rozmów, dzięki czemu mamy do niej dostęp z każdego urządzenia. Za pośrednictwem aplikacji możemy również wykonywać rozmowy telefoniczne oraz wysyłać SMS-y. Aby jednak było to możliwe, należy w pierwszej kolejności doładować specjalne konto. Rozmowy pomiędzy użytkownikami Skype są natomiast całkowicie darmowe.

 

 

Korzystanie ze wszystkich wyżej wymienionych aplikacji jest darmowe, jedyne czego potrzebujemy to dostępu do sieci internetowej. Jedynie dodatkowe opcje mogą wymagać opłat, tak jak w przypadku skeypa wysyłanie SMS-ów lub połączenia telefoniczne.

WAŻNE! Przed wyjazdem sprawdź czy wybrana przez Ciebie aplikacja stosowana jest w danym kraju! W niektórych krajach są zakazane, jak np. Skype w Egipcie. O czym wkrótce napiszemy.

Dzięki zainstalowaniu jednej z proponowanych aplikacji i wykupie karty internetowej SIMFLY 4G+ zapewnisz sobie swobodny, szybki, łatwy kontakt z bliskimi, współpracownikami, klientami.