Światowe Dni Młodzieży w Panamie 2019

„Niech mi się stanie według słowa twego" - czyli Światowe Dni Młodzieży w Panamie – 22-27 stycznia 2019 roku.
Czy 5 dni wystarczy, aby młodzież opanowała stolicę Panamy?
 
Zdecydowanie tak! 34 Światowe Dni Młodzieży to doskonała okazja, aby młodzi ludzie - studenci i uczniowie zgromadzili się w jednym miejscu. To czas, gdy Panama pozostaje w doskonałym klimacie, jest ciepło, sucho, bowiem styczeń to w tamtejszym regionie miesiąc letni. Podsumowując to idealny czas i miejsce na tak doskonałe wydarzenie plenerowe. To wspaniały czas na dokumentowanie tego wydarzenia za pomocą smartfonów i pozostawanie w zasięgu najbliższych dzięki naszej usłudze SimGlob Tani Internet Za Granicą – czekamy na filmy i mnóstwo zdjęć, jakie rok rocznie pojawiają się już po wydarzeniu.
 
Jak argumentuje nuncjusz apostolski w Panamie, abp Andrés Carrascosa Coso, jest to okazja aby młodzież uniknęła konieczności uzyskiwania pozwolenia na wyjazd w trakcie zajęć szkolnych na uczelniach i w szkołach, co podczas minionych 15 edycji znacznie ograniczało uczestników wydarzenia. Pamiętać należy, że w Międzynarodowych Dniach Młodzieży uczestniczą młodzi ludzie z całego świata i podróż do miejsca docelowego trwa nierzadko więcej niż kilka godzin.
 
Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod znakiem słów Matki Bożej zaczerpniętych z Ewangelii wg św. Łukasza „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego". Słowa Maryi już towarzyszyły już ŚDM w latach 2017 i 2018 mamy więc niejako kontynuację odnawiania maryjnej pobożności, tak charakterystycznej dla Panamczyków. Jedną z głównych postaci spotkania będzie więc patronka Panamy – Santa ,Maria la Antiqua.
 
Jak co roku wydarzeniu towarzyszą stałe elementy: hymn, logo, patronowie spotkania, dni w diecezjach, szeroko pojęty wolontariat.
 
Trwa lokalny konkurs na hymn i logo, a jego wyniki zostaną zaprezentowane w marcu. Celem jest także wypromowanie utalentowanej panamskiej młodzieży. Patronami spotkania będą św. Marcin de Porres, św. Róża z Limy, bł. Oskar Romera i św. Jan Bosco.
 
Lokalizacja nie jest jeszcze znana ale propozycje zostały już przedstawione. Wśród nich znalazł się między innymi Cinta Costera – bulwar i deptak nad Zatoką Panamską. To bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miejsce zapewniające wiele atrakcji i przepiękną panoramę nowoczesnej części Panamy. Jeżeli wybieracie się na tegoroczne ŚDM i miejsce to zostanie potwierdzone nie zapomnijcie skorzystać okazji i uwiecznić tego, co zobaczycie. Pamiętajcie, że dzięki nam nie musicie oszczędzać na publikacji pięknych zdjęć i swoich wrażeń. SimGlob daje Wam gwarancję tego, że będziecie mogli na bieżąco dzielić się swoimi doznaniami z przyjaciółmi i najbliższymi. To oczywiście tylko jedna z branych pod uwagę lokalizacji, pozostałe to m.in.: Howard (dawna amerykańska baza lotnicza stanowiąca obecnie międzynarodowy port lotniczy), lotnisko Albrook, gdzie mszę świętą odprawił Jan Paweł II oraz Parque Recerativo Omar – olbrzymi park w centrum stolicy.
 
fot. Picasa
 
Uczestniczy goszczeni będą przez panamskie rodziny oraz szkołach. Organizatorzy chcieliby przyjąć około 200 tysięcy uczestników wydarzenia, gwarantują także zakwaterowanie poza najbardziej niebezpiecznymi dzielnicami Panamy.
 
Tradycyjnie poprzedzać wydarzenie będą Dni w Diecezjach. Daty panamskich Dni w Diecezjach nie są jeszcze znane, ale wiemy już że w dni te obejmą także diecezje w Nikaragui i Kostaryce. Dni w Diecezjach mają na celu podkreślenie, że wszystkie kraje Ameryki Centralnej czują się współorganizatorami ŚDM w Panamie, wiążą się z odwiedzeniem miejsc ważnych dla panamskiego Kościoła, takich jak Portobelo, Alanje, Atalaya i Santiago. Będzie mieć miejsce także krajowe spotkanie młodzieży w Chitre, gdzie uczestnicy poprzedniej polskiej edycji będą się dzielić wspomnieniami. Panamskie wydarzenie gościć będzie także wolontariuszy z całego świata – ich liczbę szacuje się na około 10 tysięcy.
 
A więc uczestnicy kolejnych Światowych Dni Młodzieży łączcie się i pamiętajcie pozostać w kontakcie z tymi, którzy uczestniczyć nie mogą, a chcieliby wiedzieć jak przebiega wydarzenie. Będzie Was prawdopodobnie ponad pół tysiąca więc spodziewamy się ogromu udokumentowanych wrażeń.
 
Dla osób wybierających się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie mamy specjalną ofertę na internet - sprawdź internet w Panamie
 

Panama

Do budowy kanału panamskiego użyto Ponad 60 milionów funtów dynamitu. Państwo to uważane jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie do przej…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
10 GB (30 dni) 220PLN
20 GB (30 dni) 320PLN
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN