Podróże Kamperem – jak to zrobić?

Dziś mniej będzie o internetach i możliwościach naszych kart Sim Glob – tani internet za granicą a więcej o tym, jak kamperem podróżować, aby podróże te były dla Was przyjemne i satysfakcjonujące.

Każdy ochotnik kamperowej podróży stoi przed swoim pierwszym razem i zadaje sobie pytanie „Jak?”. Co muszę zrobić, co załatwić, gdzie parkować, co spakować?

A więc... Zapraszamy po zestaw przydatnych wskazówek jakie zespół Sim Glob przygotował dla Was zarówno w oparciu o  własne doświadczenia, jak i dostępne poradniki (zebraliśmy wszystko co najważniejsze w jednym miejscu).

Przede wszystkim zacznijcie od pozytywnego nastawienia, co Wam w tym pomoże?

  • spokój i oddech;
  • rozsądne podejście do znajdowanych w internecie informacji na temat podróży kamperem;
  • selekcja dostępnych materiałów;
  • rozmowa z osobami, które takie podróże mają już za sobą;
  • dobranie godnej zaufania i sympatycznej ekipy bliskich Wam osób.

W pierwszej części naszego poradnika skupimy się na planowaniu podróży kamperem. Oczywiście, każdy z Was ma inne oczekiwania, wymagania a także czas, jaki może poświęcić na tę przyjemną formę wyjazdowego wypoczynku. Niemniej jest kilka punktów, które są wspólne przy planowaniu podróży bez względu na powyższe różnice.

  1. Zróbcie sobie planner podróży kamperem, który będziecie mieć w zawsze wiadomym dla Siebie miejscu i który będziecie mogli swobodnie wypełniać i uzupełniać o kolejne informacje i punkty na przykład na podstawie naszego poradnika.
  2. Określcie, gdzie chcecie jechać (KONKRETNIE) czy podróż jest docelowa do jednej lokalizacji, czy też wieloetapowa i będziecie pomieszkiwać w wielu miejscach.
  3. Jeżeli macie własny kamper – sprawa staje się prosta. Jeżeli nie macie warto wcześniej (już minimum miesiąc przed planowaną podróżą) zorientować się, gdzie znajdziecie kampery odpowiadające wielkością i wyposażeniem Wamym wymaganiom. Porównajcie warunki oferowanego wynajmu, nie sugerujcie się wyłącznie cenami. Sprawdźcie opinie o firmie, gwarancje bezpieczeństwa, bezawaryjność sprzętu i wyposażenie techniczne.
  4. Być może wyda Wam się to dziwne, ale bardzo ważne jest (szczególnie w procesie pakowania) zadanie sobie kilku pytań:

- Czy chętnie podróżujecie po innych krajach?

- Czy i w jakich językach obcych mówicie?

- Czy lubicie próbować kuchni innych krajów?

- Ile czasu macie na całość podróży?

- Ile czasu chcecie spędzić za kierownicą?

- Czy wolicie jeździć autostradami także tymi płatnymi? Czy wolicie drogi bezpłatne, lub czy połączylibyście te dwie wersje?

- Czy chcecie zobaczyć coś konkretnego czy stawiacie na spontan?

- Na jaką pogodę liczycie, z jakiej będziecie usatysfakcjonowani?

Tych kilka pytań rozjaśni Wam sferę Waszych wymagań, możliwości a także obszaru podróży. Szybko zorientujesz się, jakie kraje są w sferze Waszego zainteresowania i na jakie możesz sobie pozwolić czasowo. A gdy zdecydujecie się już na konkretną lokalizację, przed Wami planowanie szczegółów atrakcji, jakie chcecie zobaczyć. Ale o tym w następnym odcinku naszego poradnika. Już w środę 10.11.2021