Wakacje z dziećmi – krótki poradnik jak się do nich przygotować!

Wakacyjny wyjazd za granicę z dziećmi może u niektórych rodziców powodować spory stres. Sen z oczu wielu z nich spędza troska o to, jak spakować malucha, by o niczym nie zapomnieć. By nieco ułatwić to zadanie podpowiadamy, co koniecznie powinno znaleźć się w bagażu malucha!

     Każdy rodzic chciałby, by czas letniego wyjazdu przebiegł bez komplikacji. Budowanie zamków z piasku, kąpiele w morzu i na basenie, beztroskie spacery to obraz, który maluje się nam przed wyjazdem. Czasami jednak zdarzają się niemiłe niespodzianki w postaci, biegunki czy lekkich oparzeń słonecznych. Jak ich uniknąć?

Przed zagranicznym wyjazdem warto udać się z dzieckiem na wizytę do pediatry, który oceni stan zdrowia malucha. Lekarz podpowie również jakie szczepienia wykonać, bo są one różne w zależności od kraju, do którego planujemy się udać i co zrobić, gdyby podczas wyjazdu spotkałby nas nieprzyjemności zdrowotne.

Niezbędna w każdej podróży z dzieckiem jest apteczka. Co powinno się w niej znaleźć? Koniecznie trzeba pamiętać o lekach działających przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Elektrolity, probiotyk, węgiel aktywny, preparaty przeciwwymiotne i hamujące biegunkę to absolutne minimum. Niezbędne są też krem łagodzący oparzenia słoneczne i środki na owady przeznaczone dla dzieci. No i oczywiście wodoodporne kremy z filtrem (najlepiej SPF 50), chroniące przed zbytnim działaniem promieni słonecznych, które należy dziecku nakładać co trzy godziny i po każdym pobycie w wodzie. Kremy wodoodporne chroni ą podczas kąpieli, ale po wytarciu ręcznikiem, większość znika i łatwo o poparzenie delikatnej skóry dziecka.

Ważne, by pamiętać, że do samolotu w bagażu podręcznym można wnieść jedynie płyny o pojemności do 100 ml, które muszą być spakowane w specjalne torebki strunowe. Najlepiej więc apteczkę umieścić w walizce, którą nadajemy na bagaż.

W walizce malucha powinna znaleźć się również odpowiednia ilość ubranek na różne temperatury. Co prawda podczas lata nikt nie spodziewa się nagłych spadków temperatury, ale lekka bluza, czy koszulki z długim rękawem przydadzą się na pewno. Tak samo jak spodnie z długimi nogawkami. Nie wolno zapominać o nakryciach głowy. Najlepiej zabrać ze sobą kilka sztuk czapeczek, które dziecko będzie mogło zmoczyć podczas zabawy w basenie lub morzu.

Przed wyjazdem za granicę warto również zaopatrzyć się w kartę SIMGLOB, przeznaczoną do korzystania z Internetu, dzięki której można mieć dostęp do niego w ponad 170 krajach. Kartę wkłada się do dowolnego urządzenia, takiego jak smartfon, tablet lub mobilny router i w zależności od wykupionego pakietu można oglądać z dzieckiem jego ulubione filmy, nie martwiąc się o rachunek za roaming. 

Więcej informacji o karcie SIMGLOB znajdziesz na stronie: simglob.com