​​​​​​​Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Co trzeba wiedzieć o tym kraju?

​​​​​​​W tym roku po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w Katarze na Bliskim Wschodzie. Co o tym kraju powinni wiedzieć kibice, którzy planują wyjazd na Mundial?

Katar to niewielkie państwo muzułmańskie leżące na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską. Z powodu ogromnych zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego uważany jest za jeden z najbogatszych krajów na świecie. W każdym razie może poszczycić się największą liczbą milionerów na metr kwadratowy. Marzeniem szejków katarskich jest zrobienie ze stolicy tego kraju, Dohy najbogatszego i najpiękniejszego miasta na Ziemi.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem?

Katar to jeden z krajów o najniższym wskaźniku przestępczości. Ponieważ jednak to kraj muzułmański zabroniony jest przywóz alkoholu (nawet tego kupionego w strefie bezcłowej), wieprzowiny, narkotyków i pornografii. Jeżeli ktoś bierze lekarstwa uspokajające, psychotropowe lub usypiające musi mieć na nie przy sobie receptę. Alkohol dostać można praktycznie jedynie w hotelach i niektórych restauracjach. Katar to kraj pustynny i woda jest tu droższa od benzyny. Ponieważ mało jest źródeł słodkiej wody, ta w kranie pochodzi z odsalanej i uzdatnianej do picia wody morskiej. Najlepiej pić ją przegotowaną lub zaopatrzyć się w butelkowaną mineralną.

Pogoda w listopadzie

Gdy u nas panuje jesienna szaruga, w Katarze w listopadzie króluje przyjemna temperatura. Jest bardzo ciepło, bo około 29 stopni C, ale nie ma męczących upałów. Trzeba też wiedzieć, że nocami może być dużo chłodniej, bo temperatura potrafi spadać do zera. Pakując walizkę warto jednak pamiętać, że to kraj muzułmański, w którym należy unikać odzieży nadmiernie odkrywającej ciało. Na katarskiej ulicy niewskazane są głębokie dekolty, bluzki na ramiączkach i krótkie spodenki, mini spódnice. I zasada ta dotyczy wszystkich, również mężczyzn. Natomiast kobiety powinny pamiętać, że koniecznie muszą mieć zasłonięte ramiona i kolana. W przeciwnym razie mogą dostać mandat.

Dla każdego kibica ważny jest kontakt ze światem, który umożliwia Internet. By zapobiec przykrym niespodziankom w postaci wysokiego rachunku, warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w kartę SIMGLOB, która zapewni tanie połączenie internetowe. Do wyboru jest pakiet 6GB na 15 dni lub 8 dni oraz 7,5 GB ważny 15 dni z limitem 500 MB dziennie (15 dni) . Po tym okresie lub wyczerpaniu danych karta ta przestaje działać. 

Więcej informacji znajduje się na www.simglob.com

Katar

Katar to najmniejszy kraj w historii piłki nożnej, który będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2022 roku, pomimo że nigdy nie zakwalifikował …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN
6 GB (8 dni) 220PLN
6 GB (15 dni) 290PLN