Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Krótkie vademecum kibica!

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej coraz bliżej i w związku z tym rośnie zainteresowanie kibiców wyjazdem na mecze. Jak zorganizować wyjazd do Kataru i na co zwrócić uwagę?

Tym razem Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w odległym i egzotycznym dla niektórych kraju – Katarze. Z powodu wysokich temperatur panujących latem, organizatorzy postanowili przesunąć je na późną jesień, czyli listopad i grudzień. Mecze rozgrywane będą w pięciu miastach: Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan, Al-Wakra. Pierwszy mecz odbędzie się 20 listopada, a ostatni 17 grudnia. Reprezentacja Polski znajduje się w grupie C i swój pierwszy mecz zagra 22 listopada z Meksykiem o godzinie 17.00 na stadionie w Doha. Następny mecz Polacy rozegrają cztery dni później z Arabią Saudyjską o godzinie 14.00 w Ar Rajjan, a 30 listopada zmierzą się a Argentyną o godzinie 20.00 ponownie w stolicy Kataru.

Vademecum kibica

Z Polski do Kataru bezpośrednio można dostać się samolotem. Niestety nie jest to tanie. Dwie osoby za przelot Warszawa –Doha w obie strony liniami Qatar Airways muszą liczyć się z kosztami około 15 tys. złotych. By nieco obniżyć te wydatki można szukać rozwiązań z przesiadką, na przykład w Berlinie lub wykupić lot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (do Abu Zabi lub Dubaju), a stamtąd do Kataru.

Drugi dość pokaźny wydatek dla wybierających się na Mundial to koszt noclegów, bo ceny hoteli w Katarze do najniższych również nie należą. Choć Katar jest niewielkim krajem to może pochwalić się całkiem sporą bazą noclegową na wysokim poziomie, co związane jest z wyższymi kosztami. Dlatego trzeba liczyć się z kosztami od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych za tygodniowy pobyt dwóch osób.

Natomiast ceny jedzenia nie odbiegają od tych europejskich. W ulicznych barach można zjeść dania azjatyckie, hinduskie  lub tureckie za niewielkie pieniądze.

Covidowe obostrzenia

Szacuje się, że Katar odwiedzi 1,2 mln kibiców. W związku z tym każdy, kto odwiedzi ten kraj w czasie Mundialu będzie musiał okazać negatywny wynik testu na COVID-19, nawet jeśli jest zaszczepiony. Nakaz ten obowiązuje wszystkich od 6. roku życia. Respektowane będą testy PCR wykonane w ciągu 48 godzin przed przybyciem do Kataru lub oficjalne testy antygenowe wykonane w ciągu 24 godzin.

Wymagane również będzie (od 18 lat) posiadanie aplikacji na telefon Ehteraz, którą kontroluje rząd. Konieczna będzie przy wejściu do wszelkich publicznych przestrzeni zamkniętych. Ma monitorować przemieszczenie się ludzi i ich stan zdrowia, a także pokazywać, czy użytkownik nie ma potwierdzonego przypadku Covid. Kto jednak zachoruje będzie musiał poddać się izolacji. Maseczki będą niezbędne podczas przejazdów środkami komunikacji publicznej.

Przed wyjazdem na Mundial warto pomyśleć o tanim Internecie. Takie połączenia zapewnia karta SIMGLOB. 

Więcej informacji znajduje się na www.simglob.com

Katar

Katar to najmniejszy kraj w historii piłki nożnej, który będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2022 roku, pomimo że nigdy nie zakwalifikował …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN
6 GB (8 dni) 220PLN
6 GB (15 dni) 290PLN