Duże dzieci, Piotrusiowie Panowie, 40-letnie Calineczki. A czemuż nie!? Parki rozrywki to atrakcje, które dzięki naszym dzieciom odkrywamy na nowo. Sprawdźcie kilka najdziwniejszych i najciekawszych parków rozrywki na świecie! A więc odrywamy się na chwilę od smartfonów i podróżujemy do:

Portu Aventura w Hiszpanii, tuż obok Barcelony. Na powierzchni ponad 117 hektarów znajdziecie 40 obiektów rozrywkowych, 4 hotele, aquapark, kluby na plaży oraz pola golfowe. W centralnym miejscu znajduje się ogromne jezioro, odbywają się tu także spektakle i występy uliczne. Dzieciaki w wesołym miasteczku poczują się jak szeryfowie na Dzikim Zachodzie albo przeniosą się do krajów śródziemnomorskich” Chin Meksyku, Kraju Sezam czy Polinezji.

Podobny obraz

 

Kolejnym punktem naszej rozrywkowej wycieczki jest Disneyland we Francji – to miejsce zna i słyszał o nim każdy. Jeden z parków Walta Disneya będący marzeniem wszystkich dzieci na świecie. 30 kilometrów pod Paryżem znajdziecie atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W dzień więc w mieście Marne-la-Vallee Wasze pociechy będą pozować do zdjęć z Myszką Miki a w nocy Wy szaleć po nocnych klubach. Każdą z tych atrakcji możecie udokumentować i opublikować np. na Instagramie, żyjemy przecież w dobie internetu mobilnego.

Podobny obraz

Zaskoczeniem dla wielu będzie Park Grutas znajdujący się ok. 100 kilometrów od Wilna. Wprawdzie nie uświadczycie w nim elektrycznych samochodów, ani karuzeli, ale można znaleźć tam dziesiątki starych, komunistycznych pomników. Skąd się tam wzięły i co tam robią? Viliumas Malinauskas – pomysłodawca i założyciel parku - wydał sporo kasy, aby znaleźć miejsce dla pomników, zanim ulegną one zniszczeniu. Gdy odpowiedni teren został znaleziony, udostępniono ''park'' zwiedzającym. Oglądając pomniki warto przewertować wyszukiwarkę internetową i zapoznać się z ich historią. Obecnie znajduje się tam także plac zabaw, restauracja celująca w dania z byłego ZSRR oraz ZOO.

Znalezione obrazy dla zapytania park Grutas

Wróćmy jednak do bardzo popularnych miejsc – przedstawiamy Wam SeaWorld Orlando w USA. Morski ogród zoologiczny na Florydzie z najbardziej rozchwytywanym show z udziałem delfinów, koników morskich czy fok. Pokazy dają także niedźwiedzie polarne, orki, bieługi, pingwiny i UWAGA rekiny. Niezapomniane przeżycie, wyjątkowe filmy video, jako pamiątki z pokazów i frajda z ochlapania wodą przez zwierzaki.

 

 

 

Całkiem niedaleko od wyżej wspomnianego parku znajduje się ''Doświadczenie Ziemi Świętej'', lecz oferuje zwiedzającym zupełnie inne atrakcje. ''DZŚ'' to bardziej muzeum niż park rozrywki. Odtwarza rozmaite miejsca, które pojawiały się w Biblii, jak handlowe uliczki dawnej Jerozolimy tudzież drogę krzyżową (podobno bardzo realistyczną i krwawą, a więc jest to coś bardziej dla dorosłych niż dla dzieci). Park jest własnością Trinity Broadcast Network, chrześcijańskiego koncernu medialnego, właściciele mówią, że ''DZŚ'' to ''coś w stylu Universal Studios, tylko skoncentrowane na religii''.

Teraz zaczerpnijmy historii i przenieśmy się ponownie do Francji do Puy Du Fou. To historyczny park rozrywki, gdzie zobaczycie walki gladiatorów, parady Rzymian. Poznacie antyczne dyscypliny sportu i będziecie mogli wziąć w nich udział a także spróbować sił w wyścigach rydwanów. Na mniej odważnych czekają bardziej przyziemne atrakcje w stylu karuzeli czy diabelskich młynów. O miejscu mówi się, że to drugi francuski Disneyland – więc czujcie się zachęceni. Nie byliśmy tam, więc poprosimy o uruchomienie internetu w telefonie, choćby w postaci naszej karty SimGlob – tani internet za granicą i napisanie pod artykułem swoich wrażeń na temat tego miejsca.

A teraz zupełne szaleństwo - Republika Dzieci. Wypełnianie wniosków kredytowych może nie brzmieć jak najlepsza rozrywka dla dzieciaków, ale w ten sposób działa argentyńska Republika Dzieci. Sfinansowana przez fundację Evy Peron, służy edukacji obywatelskiej najmłodszych. Nauczą się tu cnót demokratycznych, stworzą swój własny rząd i negocjować będą z bankami nieistniejące w rzeczywistości pożyczki. W dodatku całość wygląda mniej więcej jak Disneyland. Według pracowników parku, to właśnie Republika Dzieci była inspiracją dla pierwszego z parków Disneya, ale źródła historyczne nie potwierdzają tej legendy.

Podobny obraz

Park Rozrywki Shijingshan - niezwykły park rozrywki pod Pekinem, warto tam zajrzeć mimo iż jest to totalna zżynka z Disneylandu. Jeśli już tam będziecie wejdźcie w internet i porównajcie sobie atrakcje ale także opisy Nazwy ''Disneyland'', ''Myszka Miki'' czy ''Kaczor Donald'' nie padają w opisie parku ani razu, ale poza tym... zresztą sami zobaczycie. Nawet slogan ''Disney jest za daleko, wpadaj do Shijingshan!'' prowokuje do myślenia na ten temat.

Jedziemy w zimniejsze rejony, do Danii i Sady Tivioli. Podobno ogrody tego miejsca zainspirowały Disneya do stworzenia swojego parku. Ogrody znajdują się w Kopenhadze. Poza Legolandem warto także odwiedzić i to miejsce. Jest przepięknie.

Podobny obraz

Brazylia także może poszczycić się swoim parkiem rozrywki – World Beto Carrero. Znajdziecie tutaj 7 unikatowych zon a na ich obszarze Zamek Narodów zajmujący prawie 10,5 tysiąca metrów kwadratowych. To idealne miejsce dla wielbicieli kolejek. Można tutaj także pójść do zoo.

Świat Dickensa... nie brzmi dobrze prawda? Jednak ewidentnie, park rozrywki poświęcony Charlesowi Dickensowi istnieje. Położony w Kent w Anglii, kosztował 124 miliony dolarów. W założeniu miał być niesamowicie popularną rekonstrukcją Londynu opisywanego przez pisarza, z zaludniającymi go postaciami z książek. Niestety, przez kryzys finansowy stał się zapyziałym i lekko zapomnianym parkiem utrzymującym się tylko i wyłącznie dzięki zlokalizowanym w nim restauracjach.

 

Love Land (Kraina Miłości) tak, tak taki park rozrywki też mamy. Znajduje się na południowokoreańskiej wyspie Jeju. Przez wiele lat było to tradycyjne miejsce spędzania miesiąca miodowego przez nowożeńców. Obecnie stanowi park rozrywki poświęcony w całości... kochaniu się. W sensie miłości fizycznej – polecany dla dorosłych. Znakomit a większość eksponatów została wykonana przez artystów studiujących na Uniwersytecie Hongik. Poza nimi, muzeum oferuje kurs edukacji seksualnej i sklep z pamiątkami dla... powiedzmy zakochanych. Jakie to pamiątki? Sprawdźcie w Internecie.

Zawitajmy w następnej kolejności do najsłynniejszego parku rozrywki na świecie – Disneylandu w USA. Kalifornijski park rozrywki jest pierwszym na świecie tego typu kompleksem obiektów Walta Disneya. Powstał w latach 60-tych. Przywitacie się tu z Myszką Miki, albo zrobicie sobie zdjęcie z Królem Lwem, oczywiście wszystko możecie zaraz wrzucić do sieci, prosto z telefonu, mobilny internet rulez! Na kilka godzin, ba! nawet na kilkanaście godzin przeniesiecie się do krainy bajek i wcale nie będziecie chcieli wracać.

Znalezione obrazy dla zapytania Disneyland w USA

Niemcy także mają swój słynny park rozrywki – nazywa się Europa Park. W skrócie – to drugi pod względem popularności park rozrywki zaraz po francuskim Disneylandzie. Niedaleko francusko-niemieckiej granicy i to położenie gwarantuje mu ogromną ilość odwiedzających – około 4 milionów rocznie.

Na chwilę wróćmy do stanów zjednoczonych i odwiedźmy Discovery Cove. Zachwycą Was wodospady, baseny, wyspy. To tutaj czeka na Was spacer oszklonymi korytarzami w „ścianach”, zobaczycie rafy koralowe, tysiące mieniących się ryb i rekinów. Czeka na Was park egzotycznych ptaków, które można dokarmiać, pływanie w rzece lub w basenie z delfinami, spacer po tropikalnych lasach czy opalanie na atrakcyjnych plażach a wieczorem „dance, dance, dance”.

Podobny obraz

Na koniec mamy dla Was ciekawostkę, czyli... Dollywood. Park rozrywki w całości poświęcony Dolly Parton i będący też własnością Dolly Parton. Podobno jest to spełnienie jej marzenia z dzieciństwa, a przy tym całkiem sprawna maszynka do robienia kasy. Królowa Country z całą pewnością ma niezły zmysł do interesów. Jak wynika z wypowiedzi osób, które odwiedziły Dollywood - park rozrywki jest naprawdę rozrywkowy.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą internet aby cały czas relacjonować dobrą zabawę.

Niemcy

Najbardziej zaludniony kraj Unii Europejskiej. Stolicą Niemiec jest Berlin, którego wielokulturowość przyciąga rocznie miliony turystów. Państw…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 145PLN
20 GB 240PLN
9GB 185PLN
12GB 210PLN

Francja

Francja to najczęściej wybierany kierunek przez turystów na świecie – 75 mln turystów rocznie. Z Francji pochodzi najwięcej na świecie laurea…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 145PLN
9 GB 185PLN
12GB 210PLN
20GB 240PLN

Hiszpania

Nazwa Hiszpania pochodzi od słowa Ispania, co oznacza: ziemia królików. Język hiszpański jest drugim najpopularniejszym na świecie i występuje …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 145PLN
9 GB 185PLN
20 GB 240PLN
12GB 210PLN

Stany Zjednoczone

Motto kraju to – „Ufamy Bogu”. Flaga Stanów Zjednoczonych jest wyznaczona jako tegoroczny trend na całym świecie. W USA jest najbardziej roz…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
1 GB 110PLN
5 GB 170PLN
9 GB 220PLN
12GB 240PLN