Internet Francja
16°
bezchmurnie

Internet Francja

Francja

Mobilność

Smartfon, tablet lub router.

Doładowanie

Możliwe

Limit GB

3 GB (8 dni), 10 GB (30 dni), 20 GB (30 dni),

Ważność

Pakiet ważny 30 dni / 8 dni

Wybierz produkt
Wybierz pakiet
Ilość
(kart lub zestawów)
Rodzaj wysyłki
Podsumowanie konfiguracji
CENA KOŃCOWA

(Z WYSYŁKĄ zł)


Podaj kod aby uzyskać rabat
Zrealizuj voucher

potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń 508 188 267

przejście do formularza zamówienia

Nie wiesz jaki pakiet wybrać?
Ciekawostka

Czy wiesz że...

Francja to najczęściej wybierany kierunek przez turystów na świecie – 75 mln turystów rocznie. Z Francji pochodzi najwięcej na świecie laureatów nagrody nobla z dziedziny literatury. Wieża Eiffla miała być niedługo po wybudowaniu, rozebrana i sprzedana na złom. Francuski jest uważany za najbardziej romantyczny język na świecie. Wykorzystaj internet we Francji do poszukiwania ciekawych miejsc.


Doładowanie

Doładowanie

Masz już kartę SIMFLY 4G+ i chcesz doładować kolejne gigabajty?

Kliknij tutaj
Miasta w państwie Francja

Jakie miasta warto odwiedzić w państwie Francja ?

Przedstawiamy miasta, które są najczęściej odwiedzane przez turystów z całego świata, w tych miejscach na pewno przyda Ci się karta SIMFLY4G+ od SIMGLOB, aby cały czas być online i w kontakcie z bliskimi.

Internet Alpe d Huez
14°
pochmurnie

Internet Alpe d Huez

Alpe d'Huez to jeden z największych, francuskich terenów sportów zimowych, oferujący około 220 km tras narciarskich i należący do części Dauphine/Isere. Znajduje się tutaj słynna czarna trasa „Sarenne”, biegnąca z lodowca o tej samej nazwie. Pokonanie jej zajmuje około 1,5 godziny. Południowe położenie stoku powoduje, że przez wiele godzin zbocze jest nasłonecznione (niektórzy nazywają nawet to miejsce „Wyspą Słońca”). Poza narciarskimi atrakcjami okolica oferuje wiele możliwości Apres Ski oraz uprawianie innych sportów. Będąc tutaj, niezależnie od pory roku, warto odwiedzić lodową grotę na wysokości 2700 m n.p.m., a także wybrać się na szczyt Le Pic Blanc, skąd możemy podziwiać wspaniałą panoramę Alp.

Internet Awinion
21°
bezchmurnie

Internet Awinion

Awinion jest najbardziej cenionym przez turystów miastem Prowansji. Miasto awansowało w XVI stuleciu do roli Stolicy Apostolskiej, wzniesiono liczne kościoły, powstał potężny Pałac Papieski. Z dawnych wieków pozostały liczne zabytki, a także bogate tradycje kulturalne i artystyczne. Co roku organizowane są tu festiwale przyciągające turystów z całego świata. W lipcu w Awinion wszechobecny jest teatr. Aktorzy i muzycy występują na wszystkich scenach, placach i ulicach. Będąc w Awinion koniecznie zobaczyć trzeba XIII-wieczną katedrę romańską z freskami autorstwa Simone Martiniego, wnętrza Pałacu Papieskiego oraz słynny most Pont Saint Benezet. Wszystkie wspaniałości Awinion, czyli całe historyczne centrum wraz z opasującymi je murami, w 1995 r. wpisano na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Internet Bordeaux
19°
bezchmurnie

Internet Bordeaux

Francuskie Bordeaux, stolica regionu Akwitanii znajduje się w całości na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Stanowi pierwszy tak rozległy obszar, który został wpisany na powyższą listę. W mieście znajduje się ponad 347 zabytków. Miejscowość zawdzięcza swój urok architektom z różnych wieków.

Najbardziej znanymi zabytkami Bordeaux, które z pewnością należy obejrzeć podczas wizyty w tym mieście, są mury obronne oraz amfiteatr z czasów panowania Rzymian, a także kościół St. Seurin pochodzący z czasów średniowiecza. Miejscowi nazywają Bordeaux "śpiącą pięknością". Miasto ma wspaniały mikroklimat, życie toczy się tu powoli. Więcej jest pieszych i rowerzystów niż samochodów. Bordeaux to także mekka miłośników wina - w okolicy jest 113 tys. hektarów winnic, produkujących rocznie prawie 7 mln hektolitrów wina. Turysta przybywający do Bordeaux może przebierać w enoturystycznej ofercie. Na zdjęciu Place de la Bourse.

Internet Cannes
23°
bezchmurnie

Internet Cannes

Cannes to jeden z najbardziej znanych kurortów na Lazurowym Wybrzeżu. Turystów z całego świata przyciągają tu prestiżowe międzynarodowe imprezy, jak festiwal filmowy, regaty, a także piaszczyste plaże i ładny port. Centralnym punktem miasta jest Boulevard de la Croisette - elegancka promenada nad brzegiem morza. Warto popatrzeć na port, piękne zatoczki, ekskluzywne jachty. Skorzystać z trzech ogólnodostępnych plaż: Plages du Midi, Plages de la Bocca oraz przy Pałacu Festiwalowym.

Internet Paryż
16°
bezchmurnie

Internet Paryż

Paryż - każdy powinien odwiedzić to miasto. Obejrzeć największe zabytki, powłóczyć się po krętych uliczkach, wjechać na szczyt Wieży Eiffla, zasiąść w kafejce na Montmartre. Jednych miasto oczarowuje, inni twierdzą, że jest przereklamowane. Z pewnością warto jednak tu przyjechać i wyrobić sobie własne zdanie. Nie ma wątpliwości, że to wyjątkowe miasto - stolica Francji, ale w pewnym sensie także stolica świata. W Paryżu spotykają się bowiem turyści ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Można tu obejrzeć dzieła artystów różnej narodowości, zjeść dania każdej kuchni i zrobić zakupy w sklepach wszystkich znanych marek.

Internet St. Tropez
21°
bezchmurnie

Internet St. Tropez

Saint-Tropez to kwintesencja luksusu. Znajduje się tu Zatoka Milionerów, której port wypełniony jest po brzegi drogimi jachtami. Swoje wille mają tu gwiazdy filmowe, na plażach Saint Tropez w latach 50. wypoczywała Brigitte Bardot. Oprócz wspaniałych plaż i portu, są tu ulice pełne najdroższych butików w Europie. W najstarszej części miasta warto zobaczyć m.in.: kamienice z kolorowymi fasadami, typowe wąskie prowansalskie uliczki, barwny targ kwiatowy przy placu des Lices i...luksusowe jachty zacumowane w porcie.

Internet Marsylia
21°
bezchmurnie

Internet Marsylia

Marsylia to podobno ostatni europejski port, w którym można odnaleźć atmosferę XIX-wiecznych doków. Przez setki lat uciekali tu wszyscy, których gdziekolwiek ścigało prawo. Do dziś trudno tu znaleźć czystej krwi Francuza. Najlepiej widać to na licznych marsylskich targach, gdzie handluje się rybami i owocami morza, kwiatami i wszystkim, co można sprzedać. Na morzu, gdzie dawniej cumowały statki handlowe, kołysze się las luksusowych jachtów. Miasto, a zwłaszcza okolicę starego portu, najlepiej zwiedzać na piechotę. Wzdłuż wybrzeża ulokowane są największe atrakcje - oryginalne, wybudowane w XIII wieku przez krzyżowców forty św. Mikołaja i św. Jana. Warto też odwiedzić zamek If, w którym znajdowało się więzienie hrabiego Monte Christo i karę odbywali szczególnie niewygodni więźniowie Francji. Marsylia to także przepiękna bazylika Notre Dame de la Garde i gigantyczna katedra Nouvelle. Będąc w Marsylii, warto zasiąść w jednej ze starych restauracji w porcie. Ryba smakuje tu wyśmienicie.

Internet Nicea
16°
bezchmurnie

Internet Nicea

Nicea to wizytówka Lazurowego Wybrzeża. Doskonały mikroklimat i słońce, które świeci 320 dni w roku zwabiły tu na przełomie XIX i XX w. arystokratyczną śmietankę Europy. Niceę upodobali sobie zwłaszcza Anglicy i Rosjanie. Zostały po nich wspaniałe rezydencje na wzgórzu Cimiez, wśród resztek rzymskich term, forum i amfiteatru. Symbolem Nicei jest nadmorski bulwar Promenade des Anglaise, czyli Promenada Anglików (to oni zapoczątkowali jej budowę w 1822 r.). Obsadzony palmami, ze ścieżkami dla rowerzystów oraz luksusowymi hotelami stanowi najpopularniejsze miejsce spacerów. Muzeów i galerii jest w Nicei ponad setka, co przyciąga miłośników sztuki. Starówka miasta pełna jest krętych uliczek, kawiarenek i restauracji. W Nicei jest wszystko: piękne dzielnice, dużo zieleni, wspaniałe sklepy i plaże. Nicea jest nowoczesna, ale jednocześnie przepełniona historią. Najpełniej prezentuje się ze wzgórza zamkowego La Colline du Chateau, skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na miasto.

Internet Wersal
16°
bezchmurnie

Internet Wersal

Wersal to niewielkie miasteczko pod Paryżem, w którym kryje się prawdziwy skarb - pałac Ludwika XIV - barokowe cudo, któremu nie dorównuje żaden inny pałac w Europie. Z zewnątrz bryła budynku nie wywiera nadzwyczajnego wrażenia, wewnątrz onieśmiela największych sceptyków. Bogate apartamenty królewskie nasycone są zdobieniami, pałacowa kaplica to arcydzieło łączące w harmonijny sposób elementy architektury gotyku i barokowego wystroju wnętrz, wersalska opera to jeden z największych pałacowych teatrów świata, w którym przedstawienia mogło oglądać 712 osób.

I w końcu Sala Zwierciadlana - największy skarb z siedemnastoma oknami wychodzącymi na zewnątrz i siedemnastoma lustrami na przeciwległej ścianie. Wersal to także jeden z najpiękniejszych ogrodów świata. Rosną w nim symetrycznie przycięte drzewa, krzewy, kolorowe kwiaty - wśród nich wytyczono liczne labirynty i ścieżki. Są kanały, po których przepłynąć można łódką w tym Grand Canal mający 1,6 długości. Dziś Wersal odwiedza trzy miliony turystów rocznie. Kiedyś mieszkało w nim na stałe ponad sześć tysięcy osób.

Internet Chamonix
18°
zachmurzenie umiarkowane

Internet Chamonix

Alpy Francuskie cieszą się popularnością od 200 lat. Położone w jednej z najpiękniejszych europejskich dolin, w cieniu Mont Blanc, najwyższej góry Europy, miasteczko Chamonix było letnim kurortem już w XVII wieku. W Chamonix zorganizowano pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie w historii. Pionowa ściana Mont Blanc, alpejska roślinność, a przy tym soczyste łąki - wszystko to tworzy idealny górski krajobraz. Z Chamonix na szczyt Aiguille du Midi wspina się jedna z najdłuższych linowych kolejek na świecie. Imponujące widoki rozpościerają się już podczas jazdy do góry. Kolejką możemy dostać się aż do włoskiego Courmayeur. Chamonix to jednak nie tylko widoki, to także najstarszy ośrodek narciarski we Francji, określany jest jako raj dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Internet Grenoble
15°
pochmurnie

Internet Grenoble

otoczone jest ze wszystkich stron górami. Leży u podnóża gór Chartreuse, pasma Vercors i piętrzących się na wschodzie Alp, co czyni je idealnym miejscem dla wielbicieli białych sportów oraz prawdziwym rajem dla amatorów wycieczek górskich i uprawiania wspinaczki. Jak ryby w wodzie poczują się tu narciarze. Doskonałe trasy zjazdowe i krajobraz, który każdemu zapada w pamięć – zarezerwujcie już dziś bilety do Grenoble i niech białe szaleństwo trwa!.

Ciekawostki

 • Sport
  narciarstwo, wspinaczka
 • Relaks
  Ogród Delfinów i Ogród Botaniczny
 • Muzea
  Muzeum Regionalne i Muzeum Miejskie, Muzeum de Peinture et de Sculpture
 • Słynni ludzie
  prekursor realizmu w literaturze – Stendhal
 • Naj...
  największy w kraju ośrodek uniwersytecki i naukowy. „Małe wielkie miasto” według Time

Oprócz białego szaleństwa zimą także latem można tu wypocząć. Ogród Delfinów, czyli Jardin des Dauphins to cudowne miejsce położone nad rzeką Isère, u stóp wzgórza Bastylii. Sprzyja spacerom i oferuje wspaniałe widoki. Zaś koło Muzeum Przyrodniczego można znaleźć niewielki, ale zadbany ogród botaniczny

Jeśli lubisz muzea, polubisz Grenoble. Jest tu kilka muzeów godnych odwiedzenia. Szczególnie polecamy Muzeum Regionalne i Muzeum Miejskie ze znakomitą kolekcją sztuki współczesnej, z której słynie Grenoble. Dla jej fanów niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w Muzeum de Peinture et de Sculpture. Posiada ono zaraz po Paryżu, jedne z najbogatszych zbiorów sztuki współczesnej we Francj

Internet Tignes
14°
pochmurnie

Internet Tignes

Tignes jest ośrodkiem narciarskim francuskiego regionu Savoi, który odróżnia się od innych między innymi tym, że jest czynny przez cały rok. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Vanoise i jest częścią większego rejonu narciarskiego L'Espace Killy. Znajduje się tu największy snowpark w Europie, a każdego roku organizowane są mistrzostwa świata w narciarstwie akrobatycznym. Warto wybrać się do Tignes pod koniec roku. Organizuje się tutaj niezapomniane imprezy sylwestrowe. Spędzony na świeżym powietrzu czas, umilają znani Dj'e oraz widowiskowe pokazy sztucznych ogni.

Internet Mont Saint-Michel
14°
pochmurnie

Internet Mont Saint-Michel

Mont Saint Michel to niezwykłe opactwo i miasteczko w Normandii, jedna z największych atrakcji Francji, rocznie odwiedzana przez 3 miliony turystów. Mont Saint Michel, czyli Wzgórze Świętego Michała znajduje się prawie 2 km od stałego lądu. Przy dużych przypływach występujących 53 razy w roku Mont Saint Michel jest zalewane. Z kontynentalną Francją miasteczko łączy wówczas jedynie wąska grobla długości 1800 metrów. Zbliżająca się fala jest ogłaszana zawczasu przez bicie dzwonów na szczycie. Zwiedzający otrzymują ulotki z porami pływów i niesamowite zjawisko naturalne oglądają z bezpiecznej odległości. Spiętrzona zabudowa wzniesienia kontrastuje podczas odpływu z rozległym terenem wokół. Klasztor Saint Michel dominuje nad miasteczkiem leżącym u jego stóp. To przede wszystkim perła średniowiecznej architektury - potężna, monumentalna budowla wykonana z kamienia, która robi wrażenie już z odległości wielu kilometrów. Droga do tego miejsca wiedzie przez całą Francję, ale jak mówią Ci, którzy zobaczyli je na własne oczy, warto ją pokonać, by zobaczyć Mont Saint Michel.

Internet Les Deux Alpes
17°
pochmurnie

Internet Les Deux Alpes

Kolejny ośrodek znajdujący się na obszarze Dauphine/Isere leży kilkadziesiąt kilometrów od miejscowości Grenoble. Jak na Francję przystało, należy do jednego z najwyższych terenów narciarskich świata – duża liczba tras mieści się powyżej 2500 m. n.p.m. Miejscowość to nie tylko stoki i nartostrady. Poza nimi mamy do dyspozycji wiele atrakcji Apres Ski. Ośrodek narciarski dzięki licznym, zróżnicowanym trasom jest doskonałym miejscem dla osób o różnym poziomie zaawansowania w sportach zimowych.

Zobacz inne oferty

Gwatemala

Gwatemala jest jedynym krajem w Ameryce Łacińskiej, w którym są 4 aktywne wulkany. Jest to największy na świecie eksporter grochu. Czekolada poc…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN
10 GB (30 dni) 220PLN
20 GB (30 dni) 320PLN

Gwinea Równikowa

Gwinea Równikowa jest najbogatszy kraj w Afryce. Jako pierwsi zamieszkiwali te tereny Pigmeje. Tradycyjnie Gwinejczycy mają dwa imiona, pierwsze his…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN

Fidżi

Każdy mieszkaniec Fidżi bardzo dobrze posługuje się językiem angielskim. Na terenie Fidżi znajduje się ponad 4 000 kilometrów kwadratowych Wie…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN

Honduras

Honduras to państwo w Ameryce Środkowej, pomiędzy Morzem Karaibskim a Oceanem Spokojnym (Fonseca (zatoka)), o łącznej długości wybrzeża 820 km…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
6 GB (15 dni) 290PLN
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN