Ferie tuż tuż

Czy wybrać narty czy ciepłe kraje? Już za kilka dni zaczyna się okres ferii zimowych a my nadal nie wiemy czy wybrać wyjazd na narty czy wyjazd do ciepłych krajów. To ostatni moment aby zdecydować gdzie jechać.

Na początek jak kształtuje się kalendarz ferii zimowych 2020 dla poszczególnych województw?

 

 

Kalendarz ferii zimowych 2020.

Terminy ferii zimowych 2020 w Polsce:

13-26 stycznia 2020: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

20 stycznia - 2 lutego 2020: podlaskie, warmińsko-mazurskie

27 stycznia - 9 lutego 2020: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

10-23 lutego 2020: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe 2020

Gdzie wyjechać na ferie za granicę?

Wiele osób wybierze narty, ale przy globalnym ociepleniu nasze rodzime ośrodki mogą nie gwarantować idealnych warunków do uprawiania sportów zimowych. Jeszcze nasze rodzime górskie miejscowości takie jak Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska czy Szczyrk nie gwarantują takich warunków jak te zagraniczne kurortu, takie jak Austria Włochy Czechy czy Szwajcaria.

Ale czy na pewno narty to dobry pomysł na ferie a może jednak ciepłe kraje takie jak Egipt, Turcja. Lub te bardziej egzotyczne jak Indonezja, Indie, Chiny, Tajlandia.

Biura podróży prześcigują się w ofertach. Nie wydając ogromnych pieniędzy można znaleźć idealne oferty.

A może jeden tydzień na narty a drugi w ciepłe kraje?

Na wyjazd za granicę pamiętajcie o zabraniu karty do internetu simglob.com, może się przydać czy to w górach czy nad ciepłym morzem.

Ferie w Alpach Karynckich w Austrii

-najlepsze trasy narciarskie,

-nie zatłoczone,

Trasy narciarskie w Alpach Karynckich

  • Gerlitzen Alpe - 26 km tras narciarskich - 10 km tras o średnim poziomie trudności i 16 km tras łatwych.
  • Villacher Alpe - 17 km tras narciarskich - 10 km tras o średnim poziomie trudności i 7 km tras łatwych.
  • Verditz/Afritz - 15 km tras narciarskich -1 km tras trudnych i aż 14 km tras o łatwym poziomie trudności.
  • Dreiländereck/Arnoldstein - 10 km tras narciarskich - 10 km to trasy trudne, 6 km to trasy średnie, natomiast 3 km to trasy łatwe.
  • Faaker See – trasy dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi.


Karyntia – nie tylko dla narciarzy

Karyntia jest stolicą regionu tej części Alp . Miasto oferuje wiele atrakcji nie tylko dla narciarzy. Dla wszystkich, którzy chcą się zrelaksować mogą skorzystać z basenów termalnych Warmbad lub Bad Bleiberg. Do późnych godzin wieczornych na turystów czekają puby, restauracje i bacówki, w których można wypić regionalne piwo i zjeść tradycyjne, austriackie dania.

Karyntia - internet za granicą

Ferie we Włoszech

Włochy wybierają nie tylko Polacy. Do Włoch w okresie zimowym przyjeżdżają Rosjanie, Czesi, Niemcy, a także obywatele innych krajów Europy. Jest to sprawdzona propozycja dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi jak i dla tych którzy doskonale szusują.

Włoskie kurorty nie tylko doskonale przygotowują trasy narciarskie ale całą infrastrukturę dla tych, którzy chcą odpocząć na stoku. Wszechobecne bary z doskonałym jedzeniem oraz muzyką. Tam cały czas trwa zabawa.

Doskonała pogoda gwarantuje udany wypoczynek. Brak wiatru, bezchmurne niebo, temperatura ok 0 stopni C słońce pozwalające na opalanie na wszechobecnych leżakach z drinkiem w ręku. Polecamy spróbowanie włoskiego drinka bombardino. Doskonała infrastruktura telekomunikacyjna pozwala na korzystanie z internetu nawet w tych wyższych partiach gór gdzie nasza karta do internetu Simglob.com doskonale się sprawdza.

Włoskie trasy narciarskie najlepsze w Europie

Wielu narciarzy co roku powraca do Włoch przede wszystkim dlatego aby uniknąć tłoku na trasach. Trasy narciarskie są najlepsze w Europie – szerokie i o każdej porze wyratrakowane. Na jednym karnecie można korzystać z różnych tras narciarskich co oszczędza pieniądze oraz czas na wystawanie w kolejkach. Włochy to idealne miejsce na naukę jazdy na nartach lub snowboardzie dla dzieci.

Internet we włoszech

Ferie zimowe na Słowacji

Tatrzańska Łomica

Tatrzańska Łomnica to jeden z najpiękniejszych kurortów narciarskich na Słowacji, który posiada najwyżej położoną trasę zjazdową dla narciarzy. Trasa z Łomnickiej Przełęczy na sam dół do Tatrzańskiej Łomnicy liczy 6,5 kilometra, i pokonująca 1300 metrów różnic wysokości.

Słowacy zadbali nie tylko dobry stan wyciągów ale i pozostałą infrastrukturę – bezpłatne parkingi, wszechobecne miejscówki noclegowe, bary z doskonałą muzyką aby wieczorami zrelaksować się przy szklaneczce apresska.

Internet w Czechach

Jasna – Chopok

chyba najbardziej znany dla Polaków miejscówka na wypad na narty. Jasna – - 46 km tras zjazdowych - 30 kolei linowych i szynowych.

Znalezione obrazy dla zapytania chopok

 

 

Czechy

Czechy to kraj ponad 2000 zamków i ruin, stolicą kraju jest Praga – najpopularniejsze złote miasto Europy Środkowej, w której znajduje się naj…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 155PLN
9 GB 185PLN
20 GB 250PLN
12GB 210PLN
3 GB 110PLN
10 GB 195PLN

Słowacja

Słowacja jest państwem położonym w Europie Środkowej. Urzeka widokami, kąpielami w basenach termalnych i malowniczymi wioskami. Idealne miejsce …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 155PLN
9 GB 185PLN
20 GB 250PLN
12GB 210PLN
3 GB 110PLN
10 GB 195PLN

Austria

Austria to majętny niemieckojęzyczny kraj, położony w południowo centralnej Europie, obejmuje wschodnie Alpy, które pokrywają dwie-trzecie ca…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
9 GB 185PLN
20 GB 250PLN
12GB 210PLN
5GB 155PLN
10 GB 195PLN
3 GB 110PLN

Włochy

Włochy są czwartym najczęściej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie. Włosi produkują największą ilość win na świecie. W sierpniu …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
5 GB 155PLN
9 GB 185PLN
20 GB 250PLN
12GB 210PLN
3 GB 110PLN
10 GB 195PLN