Internet Albania
22°
bezchmurnie

Internet Albania

Albania

Mobilność

Smartfon, tablet lub router.

Doładowanie

Niemożliwe

Limit GB

6 GB (15 dni), 500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB,

Ważność

Pakiet ważny 15 dni

Wybierz produkt
Wybierz pakiet
Ilość
(kart lub zestawów)
Rodzaj wysyłki
Podsumowanie konfiguracji
CENA KOŃCOWA

(Z WYSYŁKĄ zł)


Podaj kod aby uzyskać rabat
Zrealizuj voucher

potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń 508 188 267

przejście do formularza zamówienia

Nie wiesz jaki pakiet wybrać?
Ciekawostka

Czy wiesz że...

Albania jest domem pięknych dziewiczych pasm górskich, ze wspaniałą przyrodą gdzie jeszcze nie dotarły tłumy turystów, a wyznacznikiem statusu społecznego jest samochód. Albańczycy to ogromnie gościnny naród, jeśli domówisz – to ich siła perswazji pokona każdy opór, oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu. Wykorzystaj internet w Albanii i zwiedź najciekawsze miejsca.


Doładowanie

Doładowanie

Masz już kartę SIMFLY 4G+ i chcesz doładować kolejne gigabajty?

Kliknij tutaj
Miasta w państwie Albania

Jakie miasta warto odwiedzić w państwie Albania ?

Przedstawiamy miasta, które są najczęściej odwiedzane przez turystów z całego świata, w tych miejscach na pewno przyda Ci się karta SIMFLY4G+ od SIMGLOB, aby cały czas być online i w kontakcie z bliskimi.

Internet Berat
24°
bezchmurnie

Internet Berat

BERAT – miasto tysiąca okien

Berat to miasto muzeum, nazywane miastem tysiąca okien, ze względu na charakterystycznie usytuowane na stoku wzgórza białe domy z drewnianymi, ciemnobrązowymi oknami. Założone w głębokiej starożytności i zamieszkane przez Ilirów miasto, w II w. p.n.e. zostało zdobyte przez Rzymian i nazwane Antipatrea. W okresie panowania bizantyjskiego miasto nosiło nazwę Pulcheriopolis i było siedzibą biskupa. W IX w. zostało zdobyte przez wojska bułgarskie, wtedy także zmieniono nazwę miasta na Beligrad (‘Białe Miasto’), z czego drogą późniejszych zmian fonetycznych powstała nazwa współczesna.

W Beracie warto zobaczyć ruiny zamku wraz z Muzeum Ikon Onufrego, stary most Gorica, wzgórze z tysiącem okien “Mangalem” i pospacerować nowym deptakiem nad rzeką Osum.

Internet Butrint
25°
bezchmurnie

Internet Butrint

BUTRINT- antyczne miasto

Pisałam już, że na pierwsze wakacje do Albanii warto się wybrać do Sarandy (klik), która oprócz prawdziwych tropikalnych klimatów oferuje również wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia. Saranda jest idealnym miejscem, by połączyć przyjemne i reklasujące plażowanie, kąpiele w lazurowym morzu i wieczorne imprezowanie z odrobiną kultury. Dwa miejsca w odległości 30 minut samochodem od Sarandy są na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO: Butrint i Gjirokaster.

Dziś wpis o antycznej osadzie Butrint, 20 km od Sarandy, która ma bardzo ciekawą historię. Jako miejsce jest dobrze zorganizowana. Usytuowana na małym półwyspie i otoczona wodą. Przy wejściu dostaniecie mapę z trasą wycieczki. Na mapie będą też informacje i ciekawostki po polsku, więc szukajcie jej polskiej wersji. Przejście całej trasy zajmuje około godziny. W Butrincie możecie podziwiać resztki murów obronnych, starożytny amfiteatr z III wieku p.n.e., ruiny domów, baptysterium z VII wieku, ruiny łaźni rzymskich i kaplicy z V wieku. Istnieją tu również pozostałości XIV-wiecznego zamku weneckiego. Nie obawiajcie się zwiedzania w prażącym słońcu. Na całej trasie rosną bujne drzewa, które dają przyjemny cień.

Według mitów w starożytności istaniała tutaj osada liryjska, założona podobno przez uciekinierów z Troi. W VII w p.n.e. przekształcona została w kolonie grecką i miasto portowe. Butrint ma bogatą i różnorodną historię, bowiem już w II w p.n.e. miasto znalazło się pod rządami Rzymu i aż do VI w n.e. funkcjonowało jako ośrodek portowy. W okresie wielkiej wędrówki ludów zostało kilkakrotnie spustoszone . Później funkcjonowało jako katolickie biskupstwo Buthrotum. Średniowieczna historia miasta ściśle wiąże się z walkami Bizancjum z Normanami i Wenecjanami, a następnie Wenecją i Imperium Osmańskim.

Bilet wstepu to około 700 leke (5 euro), ale istnieją też bilety rodzinne i ulgowe dla dzieci. Zaraz przy wejściu do Muzeum Butrintu znajduje się duża restauracja gdzie przy stolikach na świeżym powietrzu możecie zjeść coś dobrego. Amatorom owoców morza polecam małże, które są hodowane właśnie w rejonie Sarandy.

Butrint jako taki nie jest obecnie zamieszkany (pomijam stadko żółwi), lecz jest miastem – ruiną, położoną na samym południu Albanii, tuż przy granicy z Grecją. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty można go zwiedzać. Polecam poruszać się pod prąc, wtedy mamy większą szansę na ciszę i spokój (wiem to z doświadczenia). Butrint jako taki zmieniał się przez wieki, stąd na jego terenie znajdziecie budowle z różnych okresów historycznych. Sporo doświadczył, a wszystko ze względu na swe mocno strategiczne położenie. Według mnie jest jednym z najważniejszych miejsc, jakie należy odwiedzić będąc czy to w Ksamilu, czy to w Sarandzie.

Internet Gjirokastra
23°
bezchmurnie

Internet Gjirokastra

GJIROKASTRA – miasto srebrnych dachów

Wśród turystów odwiedzających Albanię toczy się mały spór o to, które z miast – Berat czy Gjirokasta są tymi najpiękniejszymi. Chwilowo nie widać, która z frakcji ma przewagę. Oba miasta są ciekawe, jednak dla każdego istotne będzie co innego. Gjirokastra rzeczywiście jest miastem srebrnych dachów i nie chodzi tu o biżuteryjny kruszec, z jakiego zostały wykonane, lecz o kolor kamieni, które bez zaprawy, jeden na drugim, są poukładane niczym typowe dachówki. Dachy są niewątpliwie ważnym elementem Gjirokastry. Oprócz tego, w mieście znajdziecie wpisaną na listę UNESCO twierdzę wraz z wystawą różnego rodzaju militariów. Rozciąga się z niej piękny widok na okolicę, a srebrne dachy widziane z góry tłumaczą, skąd Gjirokastrę określa się tak, a nie inaczej.

 

Internet Kruja
20°
bezchmurnie

Internet Kruja

KRUJA – miasto Skanderberga

Jeszcze do niedawna o Kruji można było przeczytać, że jest to jedno z nielicznych miejsc w Albanii, gdzie można zakupić jakiekolwiek pamiątki. Ten stan rzeczy już dawno uległ zmianie, lecz Kruja nadal jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Stylizowany na turecki bazarek pozwala zaopatrzyć się w kaszmirowe szale czy tkane dywany; twierdza, daje możliwość poznania nie tylko historii tego miejsca dzięki Muzeum Skanderbega (albańskiego bohatera narodowego za czasów tureckich najazdów), ale również kultury kraju, dzięki Muzeum Etnograficznemu znajdującemu się na jej terenie. Natomiast z górującego nad miastem wzgórza Sarisalltikut rozciąga się widok na prawie pół Albanii.

Internet Libohove
22°
bezchmurnie

Internet Libohove

LIBOHOVE – 500letni platan

Libohove znajduje się dość blisko drogi SH4. Mało znana, niezbyt popularna wśród turystów, a szkoda! Znajduje się tam bowiem ponad 500letni platan – zdrowe, piękne i naprawdę ogromne drzewo, które nawet na mnie, choć dendrologia nie jest moją pasją, zrobiło wrażenie. Jego korona ma 800-900m2 i gdyby chcieć zbudować pod nim dom, to można by tego dokonać nie dotykając ani jednej gałęzi. Pod samym platanem znajduje się natomiast knajpka, która od pokoleń prowadzi ją w tym właśnie miejscu. Nawet sam Lord Byron zachwycił się tym miejscem!

Internet Petrele
22°
bezchmurnie

Internet Petrele

PETRELE – miasteczko z zamkiem

Petrele to niewielka miejscowość, położona na wzgórzu, tuż przy trasie łączącej Tiranę z Elbasanem. Większość osób mija ją bez większego zainteresowania, choć według mnie jest jednym z ciekawszych i bardziej widokowych miejsc w okolicy. W Petrele znajduje się bowiem zamek, odrestaurowany w ostatnim czasie, który kiedyś był siedzibą siostry Skanderbega. Obecnie znajduje się tam restauracja, lecz z samego zamku możemy podziwiać całą okolicę, a jest na co popatrzeć.

Internet Saranda
25°
bezchmurnie

Internet Saranda

SARANDA – najważniejsze miasto południowego wybrzeża

Saranda to duże, nadmorskie miasto z ogromną liczbą hoteli, restauracji i klubów. Jest to również miasto portowe, skąd promem lub wodolotem można udać się na Korfu. Oprócz rozlicznych udogodnień dla turystów, kryje też w sobie kilka miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednym z nich jest zamek Lekuresit, skąd roztacza się jedna z piękniejszych panoram na całą okolicę – widać całą zatokę, praktycznie całe miasto, Korfu oraz pobliskie Jezioro Butrint. Na wschód Phoiniqe i okoliczne wzgórza.

Internet Shkodra
22°
pochmurnie

Internet Shkodra

SHKODRA – najważniejsze miasto północnej Albanii

Niewątpliwie każdy, kto wjeżdża do Albanii od północnej strony, musi zahaczyć o Shkodrę. Jest to największe miasto tej części kraju i stanowi pierwsze miejsce, w którym człowiek bardzo szybko zaznajamia się z albańskim ruchem drogowym. My tego doświadczyliśmy w 2012 roku, ale od tego czasu Shkodra niesamowicie się zmieniła. Trwające remonty w centrum miasta się zakończyły i teraz możemy podziwiać naprawdę piękne oblicze tego miasta. Oprócz centrum, Shkodra ma do zaoferowania również ruiny zamku Rozafa (przy wylocie z miasta w stronę Tirany), z których roztacza się fenomenalny wprost widok na Jezioro Shkoderskie oraz Alpy Albańskie.

Internet Tirana
22°
bezchmurnie

Internet Tirana

TIRANA – albańska stolica

Według mnie, jeśli interesujemy się jakimś krajem, chcemy go lepiej poznać itd., to powinniśmy odwiedzić jego stolicę. Tirana wzbudza skrajne emocje, ale należy jej przyznać, że nie pozostaje obojętna. Jest ruchliwa, zakorkowana i niezbyt piękna według pewnych standardów. Jeśli zatem lubicie “typowe” europejskie miasta z architektonicznym ładem i monumentalnymi budowlami, to pewnie w Tiranie się nie odnajdziecie. Natomiast według mnie jest to ciekawe, pełne kontrastów miasto. A jeśli chcielibyście spojrzeć na Tiranę z dystanse, to warto wjechać koleją gondolową na górę Dajti, skąd rozciąga się rozległa panorama miasta. Wtedy dopiero można dostrzec ogrom albańskiej stolicy.

Internet Vlora
25°
bezchmurnie

Internet Vlora

VLORA – po środku kraju

Vlora to ważny ośrodek turystyczny i portowy centralnej części Albanii. Stąd można popłynąć promem do Włoch, tu jeszcze mamy Adriatyk. To całkiem spore miasto bardzo prężnie się rozwija, stawiając na modernizację nabrzeża (plany zakładają jego przebudowę w ciągu najbliższych 2-3lat) oraz tworzenia różnorakich udogodnień dla turystów. Jest to niewątpliwie kolejne miejsce dla tych, którzy chcą plażować i imprezować, ale z racji swego położenia, może być też doskonałą bazą wypadową do zwiedzania innych zakątków Albanii.

Zobacz inne oferty

Rosja

Jest to największe państwo na świecie. Otacza je aż 13 mórz. Moskwa posiada najlepszy system metra na świecie. Rosjanie rzadko używają słów …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena

Czarnogóra

Jest perłą Morza Śródziemnego ze swoimi bogactwami naturalnymi, pięknymi plażami, czystymi jeziorami i przepięknymi górami. Jest idealnym miej…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
6 GB (15 dni) 250PLN
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN

Rwanda


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN
1gb esim 300PLN

Sri Lanka

Mieszkańcy Sri Lanki jedzą palcami gdyż uważają, że w ten sposób są w stanie poczuć prawdziwy niepowtarzalny smak potraw. Narodowe zwierzę …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
20 GB (30 dni) 320PLN
10 GB (30 dni) 220PLN
6 GB (8 dni) 220PLN
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN
30 GB (30 dni) 420PLN
60 GB (30 dni) 750PLN
50 GB (30 dni) 650PLN
40 GB (30 dni) 540PLN
6 GB (15 dni) 290PLN