Internet Turcja
22°
zachmurzenie duże

Internet Turcja

Turcja

Mobilność

Smartfon, tablet lub router.

Doładowanie

Niemożliwe

Limit GB

6 GB (15 dni), 500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB,

Ważność

Pakiet ważny 15 dni

Wybierz produkt
Wybierz pakiet
Ilość
(kart lub zestawów)
Rodzaj wysyłki
Podsumowanie konfiguracji
CENA KOŃCOWA

(Z WYSYŁKĄ zł)


Podaj kod aby uzyskać rabat
Zrealizuj voucher

potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń 508 188 267

przejście do formularza zamówienia

Nie wiesz jaki pakiet wybrać?
Ciekawostka

Czy wiesz że...

Istambuł leży na dwóch kontynentach – w Europie i w Azji. Nie ma na świecie drugiego takiego międzykontynentalnego miasta. W mieście Antolia kręcono film „Gwiezdne wojny”. Do dziś jest tam rozstawione miasteczko filmowe, które można zwiedzać. Imperium Osmańskie, jako jedyne państwo na świecie, nigdy nie uznało rozbiorów Polski. Wykorzystaj internet w Turcji by poznać więcej ciekawostek na temat kraju.


Doładowanie

Doładowanie

Masz już kartę SIMFLY 4G+ i chcesz doładować kolejne gigabajty?

Kliknij tutaj
Miasta w państwie Turcja

Jakie miasta warto odwiedzić w państwie Turcja ?

Przedstawiamy miasta, które są najczęściej odwiedzane przez turystów z całego świata, w tych miejscach na pewno przyda Ci się karta SIMFLY4G+ od SIMGLOB, aby cały czas być online i w kontakcie z bliskimi.

Internet Amasya
17°
zachmurzenie duże

Internet Amasya

To, co najbardziej przyciąga do tego miejsca, to niezwykła lokalizacja – w wąskiej dolinie rzeki Yesilirmak, w otoczeniu strzelistych szczytów Gór Pontyjskich. To jedna z największych perełek północnej Turcji. W miasteczku Amasya zobaczymy wspaniałe meczety, wykute w skale grobowce władców pontyjskich czy znajdujące się na szczycie wzgórza ruiny cytadeli bizantyjskiej. Warto przespacerować się starą dzielnicą miasta słynącą z dobrze zachowanych drewnianych domów z epoki osmańskiej. Krajobrazy są naprawdę imponujące. 

Internet Ankara
22°
zachmurzenie duże

Internet Ankara

Ankara jest stolicą i drugim co do wielkości miastem w Turcji. Ankara istniała już w czasach rzymskich, ale dopiero od lat 20. XX wieku stawała się wielką metropolią. Jest mniej magiczna od Stambułu, ale bez wątpienia warto ją odwiedzić, choćby na kilka godzin.

Godne polecenia są ruiny świątyni bogini Romy i cesarza Augusta wybudowane w 20 roku p.n.e. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem stolicy jest jednak mauzoleum Mustafy Atatürka, pierwszego prezydenta Republiki Turcji. Kamienie i marmur użyte przy budowie tego mauzoleum zostały sprowadzone ze wszystkich części kraju, w hołdzie Atatürkowi (Mustafa Kemal Atatürk) od narodu tureckiego. Warto też zapuścić się w małe uliczki starej dzielnicy Ulus z licznymi sklepikami z pamiątkami, antykwariatami i wyrobami tureckiego rękodzieła. 
 

Internet Antalya
20°
bezchmurnie

Internet Antalya

Antalya jest stolicą Riwiery Tureckiej, w której prawie 300 dni w roku świecie słońce. Region słynie z plantacji cytrusów, a symbolem miasta jest pomarańcza, dlatego na rondach w mieście można spotkać wielkie pomarańczowe kule. To właśnie w Antalyi od 1963 roku odbywa się  Festiwal Filmowy Złota Pomarańcza (Altin Portakal Filim Festivali), który specjalizuje się w kinie europejskim i azjatyckim.

Antalya zachwyca też wielbicieli zwiedzania. Warto wybrać się na spacer uliczkami najstarszej dzielnicy (Kaleici) rozciągającej się nad portem z okresu rzymskiego. Tutaj znajdują się liczne zabytki, m.in. minaret Yivli oraz pięknie zdobiony meczet osmański Murata Paszy z XVI wieku. Piękne jest także położenie – miasteczko znajduje się na urwistym przylądku, roztacza się z niego widok na imponujące górskie szczyty. 
Więcej: https://www.radiozet.pl/Podroze-Radia-ZET/Turcja-12-miejsc-ktore-warto-zobaczyc
 

Internet Bodrum
27°
zachmurzenie duże

Internet Bodrum

To miejsce nazywane czasem „tureckim Saint Tropez”. Bodrum to jeden z najpopularniejszych wśród turystów kurortów w Turcji. Oprócz pięknych plaż i luksusowych kompleksów hotelowych to miasteczko pełne greckich i rzymskich zabytków.

Na miejscu warto zobaczyć Halikarnas, czyli słynne stanowisko archeologiczne z Mauzoleum (grobowcem króla Mauzolosa) – jednym z siedmiu cudów świata. Można zwiedzić również XV-wieczny zamek św. Piotra (zamek Bodrum), w którym obecnie mieści się Muzeum Archeologii Podwodnej. 

Położenie: rejon Turcji Egejskiej, w południowo-zachodniej części kraju

Kiedy warto jechać? Sezon w rejonie Turcji Egejskiej rozpoczyna się w maju i kończy w październiku. W szczycie lata (lipiec-sierpień) można spodziewać się 13 słonecznych godzin dziennie i temperatury przekraczającej nawet 35˚C. Choć dla wielu to idealna pogoda na słoneczny wypoczynek, trzeba przygotować się na tłumy turystów i wyższe ceny. W maju, wrześniu oraz październiku słońce nie grzeje już tak mocno (ok. 22-26˚C), ale to zdecydowanie lepszy czas na zwiedzanie. 
 

Internet Efez

Internet Efez

To jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na całym wybrzeżu Morza Egejskiego, widniejące na liście UNESCO. Miasto zostało założone ok. 3000 lat p.n.e. i pełniło w latach swojej świetności funkcję portu oraz dużego ośrodka handlu.

Najcenniejszym zabytkiem miasta jest świątynia Artemidy (Artemizjon) – jeden z siedmiu starożytnych cudów świata. Warto zobaczyć także Bibliotekę Celsusa (jedną z największych w świecie antycznym), świątynię Domicjana z I w p.n.e., bramę Herkulesa oraz wielki teatr grecki mieszczący niegdyś 25 tys. widzów. 

Internet Kapadocja

Internet Kapadocja

Ta legendarna kraina w środkowej Anatolii to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Turcji, ale i na świecie. Kapadocja rozciąga się pomiędzy Morzem Czarnym, a górami Taurus. To niezwykłe miejsce zachwyca księżycowym krajobrazem, wygasłymi wulkanami oraz bajkowymi kominami.

Fascynujące formy skalne powstały na skutek erozji tufowych skał wulkanicznych. Do dzisiaj można tu podziwiać setki wykutych w skale kościołów i domów oraz podziemne miasta Derinkuyu i Kaymakli. Będąc w Kapadocji, warto odwiedzić Park Narodowy Göreme z niemal 360 kościołami wykutymi w skale.

Internet Stambuł
17°
zachmurzenie umiarkowane

Internet Stambuł

Chociaż stolicą Turcji od 1923 roku jest Ankara, to właśnie Stambuł jest tętniącym życiem sercem tego kraju. To jedyne miasto na świecie leżące na dwóch kontynentach. Jest zarazem prawdziwą skarbnicą historyczno-kulturową.

To miasto pełne kontrastów, które jednocześnie szokuje i zachwyca. Z jednej strony nowoczesne biurowce i centra handlowe, z drugiej tradycyjne, przesiąknięte duchem Orientu zjawiskowe zabytki. Zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Stambule? Obowiązkowymi punktami na turystycznej mapie tego miasta powinny być: Błękitny Meczet, Pałac sułtański Topkapi, Meczet Sulejmana, imponująca świątynia Hagia Sophia i Wielki Bazar. Warto wybrać się również na rejs statkiem po cieśninie Bosfor z widokiem na europejskie i azjatyckie wybrzeże. 

Internet Mamure Kalesi
24°
zachmurzenie umiarkowane

Internet Mamure Kalesi

Twierdza Mamure z XII wieku jest największym i najlepiej zachowanym tego typu obiektem w regionie basenu Morza Śródziemnego. Do dziś przetrwały jej wszystkie wieże, a jest ich aż 36.

Ta monumentalna forteca służyła niegdyś obronie przed piratami. W późniejszych wiekach służył za karawanseraj, czyli rodzaj oberży czy hotelu dla podróżujących karawan. Na jednym z trzech dziedzińców twierdzy zbudowano niewielki meczet. Z murów zamku roztaczają się przepiękne widoki na morze oraz góry. Wokół Mamure Kalesi rozpościerają się piękne plaże. 
Więcej: https://www.radiozet.pl/Podroze-Radia-ZET/Turcja-12-miejsc-ktore-warto-zobaczyc

Internet Pamukkale
26°
zachmurzenie duże

Internet Pamukkale

Pamukakle, którego nazwę tłumaczy się jako „bawełniany zamek”, zaliczane jest do jednej z najstarszych miejscowości uzdrowiskowych na świecie. Znajdujące się tu wody mineralne mają pozytywne działanie na skórę oraz słyną z właściwości leczniczych.

Największą atrakcją tego miejsca są oryginalne, fantazyjne formy powstałe z wapiennych wodospadów wypływających z gorących źródeł (bogatych w związki wapnia i dwutlenku węgla) i ochładzających się na powierzchni. Władze tureckie objęły cały teren ochroną jako Park Narodowy. Od 1988 roku Pamukkale figuruje na liście UNESCO.

„Kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji wcale”

Nad Pamukkale znajduje się starożytne miasto Hierapolis, które pełniło rolę uzdrowiska. Woda wypływająca ze wzgórza, na którym stoi antyczne miasto jest bardzo bogata w wapień, który osadzał się na zboczu, tworząc kaskadę, zwaną tarasami lub basenami. Osad odkładał się wzdłuż i wszerz całego zbocza tworząc trawertyny. Progi każdego z trawertynowych basenów są zakończone śnieżnobiałymi stalaktytami. Temperatura wody w basenach waha się między 30oC, a 55oC. 

Baseny Kleopatry w starożytnym Hierapoli - Legenda głosi, że kąpiel w nich działa leczniczo i odmładzająco, a swoją nazwę zawdzięczają Królowej Kleopatrze, której to baseny w prezencie podarował ukochany Marek Antoniusz. – nadal można się w nich kąpać. 
 

Internet Side
23°
zachmurzenie umiarkowane

Internet Side

Miasteczko w południowej Turcji z antyczną częścią malowniczo położoną na cyplu. Side to bardzo popularny wśród turystów kurort – znajdziemy tu wielokilometrową, piaszczystą plażę, szeroką bazę hotelową oraz tętniącą życiem główną ulicę wypełnioną sklepami, restauracjami i barami.

Oprócz tego w Side czeka malownicza starówka oraz antyczne i bizantyjskie ruiny, m.in. pozostałości teatru rzymskiego czy świątynia Apolla. W okolicy znajdują się miasteczka Aspendos, Perge oraz wodospady Manavgat.

To urokliwe miasteczko położne na cyplu nad brzegiem morza było już popularnym kurortem turystycznym w czasach antycznych, wakacje spędzała tu sama królowa Kleopatra wraz z Markiem Antoniuszem.  
 

Internet Starożytne Perge
20°
bezchmurnie

Internet Starożytne Perge

Miasto zostało założone najprawdopodobniej w XIII wieku p.n.e. Perge położone jest około 18 km od Antalyi. W ruinach tego miasta zachował się duży teatr (z II wieku p.n.e.) oraz stadion grecko-rzymski, który mógł pomieścić nawet 1200 widzów.

W Perge można również zobaczyć odrestaurowany łuk triumfalny, bramę miejską w kształcie podkowy z III w. p.n.e., ruiny agory, a także budynki łaźni i gimnazjonu. To właśnie w tym starożytnym mieście św. Paweł wygłosił swoje pierwsze kazanie. 
Więcej: https://www.radiozet.pl/Podroze-Radia-ZET/Turcja-12-miejsc-ktore-warto-zobaczyc

Zobacz inne oferty

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy zawdzięczają swoją popularność niezaprzeczalnym atutom: ciepłemu, podzwrotnikowemu klimatowi, bogactwu przyrody i środowiska naturalnego …


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
20 GB (30 dni) 340PLN
10 GB (30 dni) 220PLN

Antyle

Antyle Francuskie to potoczne określenie stosowane obecnie do francuskich terytoriów zależnych znajdujących się na Antylach. Obecnie w skład Ant…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
3 GB (8 dni) 140PLN
10 GB (30 dni) 220PLN
20 GB (30 dni) 320PLN

Gwinea Równikowa

Gwinea Równikowa jest najbogatszy kraj w Afryce. Jako pierwsi zamieszkiwali te tereny Pigmeje. Tradycyjnie Gwinejczycy mają dwa imiona, pierwsze his…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN

Ukraina

Ukraina posiada największe na świecie złoża rudy manganu, 11% wszystkich złóż na świecie. Najstarszą na świecie uznaną konstytucję stworzy…


INTERNET JUŻ OD

Pakiet Cena
500 MB dziennie (15 dni) 7,5 GB 290PLN
6 GB (15 dni) 250PLN